Strona główna » Zgaga. Pięć domowych sposobów by się jej pozbyć

Zgaga. Pięć domowych sposobów by się jej pozbyć

Zgaga zdecydowanie nie jest przyjemna. Palenie w żołądku, nieprzyjemny smak w ustach, bóle brzucha a u niektórych nawet wymioty. Są to poważne objawy zgagi, których nie wolno bagatelizować.
Co jednak zrobić ze zgagą, kiedy siedzimy w domu?
Zgaga Pięć domowych sposobów by się jej pozbyć.

1. Zioła

Zioła, a raczej napary z ziół takich jak mięta pieprzowa, czy melisa, mogą bardzo pomóc w gaszeniu zgagi, jak również przeciwdziałaniu. Zaleca się picie dwóch szklanek naparu z ziół w ciągu dnia. Dodatkowo jeżeli takim napar wypijemy zamiast słodzonych napojów gazowanych, czy kolejnej kawy, skutecznie ograniczymy pojawianie się zgagi.

2. Imbir

Imbir pojawia się w wielu kuchniach jako dodatek, a raczej przyprawa do wielu dań. Jednak żucie lub wypicie naparu z imbiru bardzo dobrze działa na zgagę. Imbir łagodzi wszelkie podrażnienia przełyku, a także może cofnąć kwasy żołądkowe, które je wywierają.
Do tego nie jest tu trudne. Wystarczy plasterek świeżego imbiru żuć, lub też gruby plaster zalać gorącą wodą na 10 minut, po czym wypić napar.

3.Migdały

Często zgaga występuje u kobiet w ciąży. Jak wiadomo zaś kobiety w ciąży mają ograniczone pole manewru jeśli chodzi o stosowanie wszelkich środków przy takich dolegliwościach.
Dlatego dobrą informacją może okazać się, że migdały również dobrze działają a zgagę. Neutralizują kwasy żołądkowe, a do tego zawierają mnóstwo mikroelementów, które wspierają rozwój dziecka w brzuchu matki.

4.Kminek

Jest to przyprawa, która dodawana do dań może pomóc w przeciwdziałaniu na zgagę. Można dodać ją do sałatki, mięsa lub żuć kilka ziarenek po posiłku. Zgaga nie powinna się pojawić.

5. Bezcukrowa guma do żucia

Wiele osób radzi sobie ze zgagą neutralizując kwasy oraz nieprzyjemny posmak bezcukrową gumą do żucia. Dodatkowo jest ona sposobem najbardziej dyskretnym i najmniej zmieniającym nasze codziennie nawyki

Domowe sposoby na zgagę są świetną metodą na naturalne przeciwdziałanie i niwelowanie skutków zgagi. Dodatkowo każdy z nich ma dodatkowe walory dla naszego organizmu.