Strona główna » Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs

Jak wybrać tusz do rzęs – wstęp

Wybór idealnego tuszu do rzęs, sprawia często problem dużej grupie kobiet. Trudno jest bowiem przewidzieć ten idealny, który nie będzie się rozmazywał, kruszył, obsypywał, a także dawał sztucznego i przesyconego efektu. W dalszej części artykułu podpowiem, jak na jaki tusz warto zwrócić szczególną uwagę i dokonać odpowiedniego zakupu.

Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs?

Wybór idealnego tuszu do rzęs, nie należy do najłatwiejszych zadań w życiu każdej kobiety. W drogeriach jest ogromna ilość produktów, co dodatkowo utrudnia nam decyzję na zakup tego jedynego i niepowtarzalnego. Możemy znaleźć tusze pogrubiające, wydłużające, a także pogrubiająco – wydłużające. Różnią się od siebie również szczoteczką. Niektóre, posiadają szczoteczkę silikonową bądź gumową, wąską lub szeroką, grubą bądź cienką. Wybór jest naprawdę przeogromny. Kupując odpowiedni tusz do naszych rzęs, przede wszystkim powinniśmy się sugerować kształtem oka jaki posiadamy. Szczoteczka, powinna być dobrana pod kątem anatomii oka.

 

Równie istotny jest także kształt i struktura wykonania szczoteczki. Przy wyborze idealnego tuszu powinniśmy nie tylko sugerować się tym, jakie ma on przeznaczenie, ale również zwracać ogromną uwagę na jego szczoteczkę. Niektóre tusze posiadają szczoteczkę z włosiem, przez co uznawane są za te bardziej delikatne, dzięki czemu powodują znacznie mniej podrażnień. Natomiast te silikonowe, uznawane są za bardziej higieniczne. Oba te włosia nadają się bardziej do pogrubiania naszych rzęs, natomiast gumowe służą do tego, by separować rzęsy i nadawać im wyjątkowy efekt perfekcyjnego rozdzielenia. Jeśli jesteśmy posiadaczkami rzęs, które rosną zdecydowanie prosto i w żaden sposób nie wywijają się na zewnątrz, to powinnyśmy swoją szczególną uwagę skupić na doborze odpowiedniej szczoteczki do rzęs.

 

Ze względu na to, że tego typu posiadaczki największym przeciwnikiem jest układ rzęs, które rosnąć poziomo powodują optyczne zmniejszenie oka. Z tego powodu kobiety powinny używać tuszu z zakrzywioną szczoteczką. Dodatkowo przed nałożeniem maskary możemy sięgnąć po zalotkę do rzęs, która je zawinie. Jeśli jesteśmy posiadaczkami dość rzadkich rzęs i potrzebujemy je optycznie zagęścić, nasza uwaga również powinna być skupiona w tym przypadku na odpowiednim doborze szczoteczki. Powinna ona tym razem zwężać się ku końcowi. Pamiętajmy, że gęste rzęsy do klucz do idealnie wykonanego makijażu, w którym będziemy wyglądać pięknie i wyjątkowo. W celu ułatwienia aplikacji powinniśmy wybierać tusze ze szczoteczką o kształcie stożka. Dzięki temu, zwężającym się fragmentem szczoteczki będziemy w stanie dosięgnąć nawet najmniejsze i najcieńsze włoski. Jeśli posiadamy gęste, ale krótkie rzęsy potrzebujemy wydłużającej maskary, która podkreśli linię rzęs, a także optycznie zwiększy oko. Tego typu tusz, powinien przede wszystkim zawierać polimery, które dodadzą naszym rzęsom objętości, a także dzięki temu zyskają na długości.

 

Polecane są również produkty zawierające nylon bądź jedwab, które doskonale wpływają na kondycję włosa. Jeśli borykamy się z problemem wiecznie sklejonych rzęs, swoją uwagę powinnyśmy skierować na maskary z plastikową i kolczastą szczoteczką. Sklejenie rzęs spowodowane najczęściej jest zbyt nisko osadzonymi włoskami. Aby zapobiec temu problemu, przede wszystkim należy pamiętać, żeby na swoje rzęsy nakładać pojedynczą, cienką warstwę tuszu, bez zbędnego, kilkukrotnego nakładania. Dodatkowo należy wybierać szczoteczki z kolcami, które będą w stanie skutecznie rozczesać nasze rzęsy. Jeśli nasze rzęsy są w dobrym stanie, a jedyne czego potrzebują, to nadania im wyrazistości, powinnyśmy w takim przypadku sięgnąć po tusz, który zwiększy ich objętość. Należy zwrócić uwagę, aby szczotka maskary była szeroka. W tym przypadku, również najlepszym wyborem będą produkty, zawierające polimery.

 

Ciekawą alternatywą mogą być także dwustronne tusze wzbogacone o białą bazę. Warto również wiedzieć o istnieniu wodoodpornych maskar do rzęs, które idealnie sprawdzą się szczególnie w letnie upały, podczas plażowania, kąpieli w basenie czy też całonocnych imprez. Jest niezwykle trwały, pogrubia i wydłuża rzęsy, nie pozostawiając żadnych uporczywych grudek.

Podsumowanie

Tak naprawdę, każda z nas chciałaby wiedzieć jaki jest idealny i najlepszy tusz, który będzie dobrany indywidualnie do naszych rzęs. Maskary są kosmetykami, bez których kobiety nie wyobrażają sobie makijażu, zarówno codziennego jak i tego bardziej wystrzałowego.