Strona główna » Glinka czerwona ‒ właściwości, działanie i zastosowanie. Jak przygotować maseczkę z glinki czerwonej?

Glinka czerwona ‒ właściwości, działanie i zastosowanie. Jak przygotować maseczkę z glinki czerwonej?

Glinka czerwona – wstęp i podstawowe wiadomości

Kryjąca się w głębinach francuskich kopalni czerwona glinka jest wyjątkową substancją mineralną o szczególnie szerokim zastosowaniu. Ten bardzo drobny proszek, o miedzianym kolorze, nie tylko leczy trądzik i poprawia stan cery w tym uporczywym okresie, ale również koi cerę naczynkową. Potrafi również zregulować cellulit, a także wspomaga leczenie związane z wypadaniem włosów. Dodatkowo zapobiega paradontozie.

Glinka czerwona ‒ właściwości, działanie i zastosowanie. Jak przygotować maseczkę z glinki czerwonej?

Glinka czerwona, to wyjątkowa substancja mineralna, bogata szczególnie w: krzem, mangan, tytan, potas, a także żelazo. Ten bogaty skład powoduje, że glinka jest naturalnym kosmetykiem, zalecanym szczególnie do pielęgnacji cery tłustej, mieszanej, wrażliwej, a także płytko unaczynionej. Substancja ta, łagodzi objawy trądziku różowatego, a dodatkowo ogranicza występowanie zaczerwień i uszkodzeń naczyń krwionośnych. Dodatkowo, jej regularne stosowanie powoduje idealne oczyszczanie cery.

 

Najlepszą odmianą glinki czerwonej, jest ta pochodząca z francuskiej odmiany, ponieważ jest wyjątkowo bogata w pierwiastki mineralne. Glinka nie rozpuszcza się w wodzie, lecz tworzy z nią gęstą pastę, którą możemy stosować jako maseczkę. Substancja ta, ma bardzo bogate i szerokie zastosowanie. Możemy używać zewnętrznie, a mianowicie do celów leczniczych i kosmetycznych, ale również wewnętrznie, rozcieńczonej z wodą. Preparat ten, ma za zadanie oczyszczać skórę z toksyn, a także cały organizm. Regularne stosowanie glinki, powoduje, że nasza cera stanie się świeża i oczyszczona, a organizm zacznie znacznie lepiej funkcjonować, dzięki usuwaniu się toksyn z naszego ciała.

 

Glinka czerwona stanowi także doskonałą bazę do robienia maseczek, przeznaczonych do pielęgnacji naszej cery. W celu przygotowania tego typu maseczki należy zmieszać glinkę z niewielką ilością wody, olejku, bądź kwasu hialuronowego czy też żelu aloesowego. Po dokładnym zmieszaniu, nakładamy grubą warstwę preparatu na twarz, bądź tylko problematyczne miejsca i pozostawiamy na około 15 minut. Aby zapobiec zbyt szybkiemu wysychaniu glinki, możemy co jakiś czas zwilżać lub spryskiwać ją niewielką ilością wody. Po usunięciu maseczki z twarzy, warto wmasować w skórę odżywczy olejek bądź krem nawilżający, który złagodzi naszą skórę i ukoi. Aby nie spowodować nadmiernego wysuszenia naszej skóry, nie należy tego typu maseczek nakładać częściej niż raz na tydzień.

 

Swoje zastosowanie, glinka znajduje również w leczeniu paradontozy. Jeśli mamy tendencję do krwawiących dziąseł, warto dodać niewielką ilość preparatu do pasy do zębów. Taka codzienna pielęgnacja jamy ustnej, wzmocni, a także wyleczy nasze dziąsła i zahamuje ich krwawienie. Glinka nie tylko jest dobra do tworzenia samodzielnych maseczek. Doskonale sprawdzi się również jako substancja dodawana do kremów, toników czy nawet balsamów do ciała. Regularne stosowanie takich produktów sprawi, że cera tłusta przestanie się świecić i będzie matowa, a także wygładzona i wzmocniona. Pamiętajmy jednak, że dodawanie glinki do toniku wymaga wstrząsania preparatem przed każdym jego użyciem. Niektórzy, czerwoną glinkę stosują również do kąpieli. Te trwające nie dłużej niż 15 minut doskonale odprężają i wspierają przy tym proces detoksykacji organizmu. Zabieg ten, łagodzi również bóle mięśniowe, a przy tym mineralizuje skórę. Z tego właśnie powodu warto raz na jakiś czas sól do kąpieli zamienić właśnie na glinkę.

 

Maseczkę z glinki czerwonej możemy również stosować na skórę głowy. Działanie te, świetnie odżywi skórę głowy, uzupełni minerały, a dodatkowo zadziała przeciwłupieżowo i antyzapalnie. Tego typu pielęgnacja, hamuje również łamliwość i wypadanie włosów, a dodatkowo sprawia, że skóra głowy jest nie tylko dobrze oczyszczona, ale także wzmocniona. Maseczkę tego typu nakładamy na skórę głowy na kilka lub kilkanaście minut, po czym dokładnie spłukujemy wodą. Okład z glinki czerwonej doskonale działa również na siniaki i stłuczenia. Preparat wymieszany z sokiem z cytryny, przyspiesza gojenie się krwiaków i siniaków, a nakładanie go na obolałą część ciała dodatkowo przyspiesza proces regeneracji skóry. Glinka wspomaga także walkę z uporczywym cellulitem. Roztwór z tej substancji, nakładamy na miejsca obciążone cellulitem, co spowoduje zniwelowanie nierówności na skórze, a dodatkowo ją ujędrni. Tego rodzaju zabiegi najlepiej przetrzymywać na skórze nie mniej niż 30 minut, a dodatkowo należy posmarowane miejsce owijać ręcznikiem.