Strona główna » Dlaczego warto każdą stylizację pokryć topem?

Dlaczego warto każdą stylizację pokryć topem?

W świecie stylizacji i pielęgnacji paznokci niezliczone są produkty, które wpływają na ostateczny efekt stylizacji. Jednakże, jednym z kluczowych kroków, który często decyduje o trwałości, połysku i estetyce każdej stylizacji paznokci, jest zastosowanie odpowiedniego topu. Dlaczego warto poświęcić uwagę temu etapowi i jakie korzyści płyną z pokrywania każdej stylizacji topem? Odpowiedzi na te pytania odkryjemy w niniejszym artykule, zagłębiając się w tajniki profesjonalnej pielęgnacji paznokci, które kryją się za zastosowaniem tego kluczowego produktu. Przekonajmy się, dlaczego top hybrydowy jest niezastąpionym elementem każdej kompleksowej stylizacji paznokci.

Jakie właściwości posiada top hybrydowy?

Top do paznokci to niezastąpiony element każdej stylizacji paznokci, oferujący szereg korzyści. Po pierwsze, zapewnia wykończenie stylizacji, nadając paznokciom połysk i głębię koloru. Dodatkowo top chroni lakier lub inne warstwy stylizacji przed ścieraniem, odpryskami i blaknięciem, co utrzymuje efekt na dłużej. Ponadto, topy często zawierają składniki wzmacniające paznokcie, pomagając w utrzymaniu ich zdrowego wyglądu. Odpowiednio dobrany top może także chronić przed przebarwieniami paznokci spowodowanymi barwnymi lakierami. W skrócie top to nie tylko wykończenie stylizacji, ale także ochrona i wsparcie dla zdrowia paznokci, co sprawia, że jest niezbędnym elementem profesjonalnej pielęgnacji paznokci. Dobrym przykładem wysokiej jakości topu, który zadba o Twoje paznokcie wieloetapowo, jest top hybrydowy Claresa Diamond No Wipe. Marka oferuje również wysokiej jakości matowy top hybrydowy No Wipe, który tworzy matową powierzchnię, bez smug i połysków, a dodatkowo jest wyjątkowo odporny na odpryskiwanie lakieru. Produkt zabezpiecza całą stylizację trwałą warstwą ochronną.

lakiery hybrydowe - LaDiosa sklep kosmetyczny

Jak zachowuje się na płytce lakier hybrydowy bez topu?

Lakiery hybrydowe bez warstwy topu tracą swój charakterystyczny połysk, co sprawia, że paznokcie mogą wydawać się matowe lub mniej lśniące. Dodatkowo brak topu sprawia, że lakier jest bardziej podatny na ścieranie, odpryski i inne uszkodzenia, które mogą skrócić trwałość stylizacji. Warstwa topu pełni istotną rolę w ochronie i utrzymaniu efektu fresku na paznokciach, a także nadaniu im zdrowego i lśniącego wyglądu. To zdecydowanie niezbędny krok w procesie aplikacji lakieru hybrydowego dla osiągnięcia profesjonalnego efektu i trwałej stylizacji paznokci. Pamiętaj więc o aplikacji tego produktu przy każdej stylizacji. Możesz wybierać spośród różnych wariantów topów do paznokci – lśniące, matowe i z drobinkami.