Strona główna » Czy istnieje skuteczny sposób, aby uchronić się przed potem?

Czy istnieje skuteczny sposób, aby uchronić się przed potem?

Czy zastanawiałeś się kiedyś jaka jest najlepsza ochrona przed potem ? Co daje skuteczniejszą ochronę dezodorant czy antyperspirant ? I czy tak naprawdę wiesz czym one się różnią od siebie. Wiele osób myli te dwa kosmetyki, choć zasadniczo mają one zupełnie inne działanie bardzo różniące się od siebie.

Dezodorant a antyperspirant

Podstawowym zadaniem dezodorantu jest ochrona przed przykrym zapachem. W swoim składzie posiada on substancje antybakteryjne oraz zapachowe. Jego głównym zadaniem jest niwelowanie nieprzyjemnego zapachu i zmniejszanie ilości bakterii. Jednak dezodorant nie wpływa na zmniejszenie intensywności pocenia się. Natomiast antyperspirant również w swoim składzie zawiera substancje zapachowe i bakteriobójcze tak jak i dezodorant, a ponadto zawiera związki chemiczne kontrolujące ilość wydzielanego potu. Antyperspirant aktywuje się pod wpływem wilgoci i podwyższonej temperatury przez co zmniejsza pory minimalizując wytwarzanie potu. Skuteczny antyperspirant działa tak długo, aż nie zostanie zmyty ze skóry więc tak naprawdę może chronić nas nawet przez cały dzień.

Po co się pocimy

Pot pełni w organizmie funkcję termoregulacyjną. Organizm posiada swoją stałą temperaturę ciała, która jest zapewniona między innymi przez przemianę materii, jednak czasem w trakcie wykonywania pewnych czynności temperatura ta zwiększa się, co może prowadzić do przegrzania się organizmu. Wtedy też nasz organizm włącza funkcję termoregulacyjną poprzez wydzielanie potu równocześnie wraz z którym temperatura naszego ciała spada. Pot jest bezzapachowy dopiero łącząc się z bakteriami lub innymi zanieczyszczeniami może przybierać bardzo nieprzyjemny zapach. Dzieje się tak najczęściej w momencie, gdy stosujemy złą dietę lub prowadzimy nieodpowiedni tryb życia. Na szczęście możemy w pewien sposób wpłynąć na zapach naszego potu między innymi poprzez ograniczenie jedzenia pewnych produktów takich jak czosnek, cebula, por, ostre przyprawy takie jak kurkuma lub chilli, a zamienienie ich na drób, świeże warzywa czy owoce. Oprócz zdrowych nawyków żywieniowych warto przede wszystkim zadbać o swoją higienę. Regularny prysznic lub kąpiel to podstawa. Jeśli dodamy do tego zastosowanie jakiegoś skutecznego antyperspirantu to ochrona przed potem nie będzie już stanowiła żadnego problemu.

Skuteczny antyperspirant

Antyperspiranty dostępne są w formie sprayu lub kulki, dzięki jego zastosowaniu możemy utrzymywać świeżość oraz suchość pod pachami, a także redukować nieprzyjemne zapachy. Warto wybrać produkt, który wykorzystuje zawartość magnezji mającą wpływ na skuteczny system pochłaniania wilgoci, nie zawiera alkoholu, a także jest przetestowany dermatologicznie, dzięki czemu unikniemy podrażnień naszej skóry, która w okolicach pach jest bardzo delikatna. Ponadto dobrze działający produkt potrafi utrzymać suchość pach nawet do 96 godzin. Regularne stosowanie produktu daje nam komfort i swobodne samopoczucie.