Strona główna » Cielista kredka do oczu – jaką wybrać?

Cielista kredka do oczu – jaką wybrać?

Makijaż. Sztuka nakładania kosmetyków w ten sposób, by zatuszować niedoskonałości i wydobyć piękno. Wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia bez niego z domu, część z nich także we własnych czterech kątach czuje się dobrze jedynie, jeżeli ma go nałożony. Przy jego wykonaniu wykorzystuje się kosmetyki w takiej liczbie, jaka wydaje się niezbędna, by zakryć to, co powinno być zakryte, i podkreślić to, co warte podkreślenia. Czy jest jakiś kosmetyk, którego nie powinno zabraknąć? Tak, to cielista kredka do oka, która – można zdobyć się na takie stwierdzenie – może uczynić prawdziwe cuda.

Piękne oczy zwierciadłem duszy

Jak mówi jedna z wielu mądrości, „oczy są zwierciadłem duszy”, nic więc dziwnego, że podczas wykonywania makijażu poświęcane im jest sporo uwagi, byle tylko prezentowały się jak najlepiej. Poddane zabiegom są i brwi, i rzęsy, i powieki. Wiele kosmetyków idzie w ruch, a wśród nich wyróżnić należy cielistą kredkę do oczu.

Popularność zyskała ona kilka lat temu i podbiła serca wielu kobiet swoją wielozadaniowością, praktycznością i prostotą w użyciu. Jej głównym zadaniem jest rozjaśnienie linii wodnej, aby uzyskać efekt powiększonego oka. Poza tym kredkę można użyć także, aby podkreślić i wyrównać linię brwi, poprawić rysunek ust lub rozświetlić łuk Kupidyna, rozjaśnić wewnętrzny kącik oka czy też użyć jako bazy pod intensywny kolor cieni.

Ta wszechstronność zastosowania z pewnością ułatwia wykonanie makijażu i pozwala na zaoszczędzenie chwili czasu.

Kredka kredce nierówna

Żeby jednak korzystać z większych możliwości cielistej kredki do oczu, należy wybrać taką, która będzie spełniała kilka kryteriów. Przede wszystkim chodzi o odcień kredki. Jeżeli jest on jedynie odrobinę jaśniejszy niż kolor skóry, to powyższe czynności poza optycznym powiększeniem oka także będą możliwe. Wtedy można wykorzystać taką kredkę zarówno przy makijażu oka, jak przy makijażu ust – użycie korektora będzie wówczas zbędne.

Przy wyborze cielistej kredki należy też wziąć pod uwagę, o jakiej porze roku będzie ona używana. Jeżeli miałaby być używana latem, można pozwolić sobie na taką w ciemniejszej barwie – na twarzy muśniętej słońcem, lekko opalonej nie będzie z nią bardzo kontrastowała.

Innym kryterium jest także to, do jakiego rodzaju makijażu kredka ma być wykorzystana. Jeśli nie zależy na mocnym kontraście po aplikacji koloru, można wybrać taką o neutralnym kolorze, która pasuje do większości karnacji. Nie należy wybierać kredki zbyt jasnej, bowiem efekt, jaki chce się osiągnąć, może wyglądać śmiesznie, a oko nie być odpowiednio powiększone.

Kolejnym wyznacznikiem powinna być także konsystencja kredki i to, czy odpowiednio się rozciera, oraz jej utrzymywanie się – raczej chodzi bowiem o to, by przez kilka godzin nie musieć poprawiać makijażu. Z kredek dostępnych na rynku da się wybrać taką, która pozwala na wizualnie powiększenie oka przez cztery czy nawet pięć godzin.

Wśród cielistych kredek można pokusić się nie tylko o matową – na rynku dostępne są także kredki perłowe. One także powiększają oko, czyli spełniają swoją główną rolę, ale też ładnie, delikatnie pobłyskują i łapią światło, przez co oko wydaje się być jeszcze bardziej rozświetlone bez konieczności nakładania odpowiedniego cienia. Należy tutaj pamiętać, że taka perłowa kredka nie sprawdzi się, jeżeli nosi się szkła kontaktowe.

Kredki, na które warto zwrócić uwagę

Wśród wielu marek znaleźć można produkty, które z ręką na sercu można polecić, ponieważ używało ich na tyle dużo kobiet i powstało tyle pozytywnych opinii, że można im zaufać.

Golden Rose Dreamy Eyes Eyeliner nr 426

Jeżeli zależy osobie na trwałości, to ta kredka jak najbardziej spełnia stawiane jej wyzwanie. Można jej użyć nie tylko do makijażu oczu, ale i całej twarzy. Jest jasna, dobrze wygląda więc u osób o jasnej karnacji. Ładnie trzyma się w kącikach i pod brwiami. Zdaje się lekko podsychać na skórze, ale długo się na niej utrzymuje.

Kredka NYX Wonderpencil

Pasuje do większości karnacji. Jest jasna i charakteryzuje się trwałością do kilku godzin bez konieczności poprawiania makijażu. Nie zbiera się w upływem czasu w kąciku oka, ładnie się zaś z niego ściera. Nie tworzy nieestetycznych plam ani grudek.

Kredka Deborah 2 in 1Kajal&Eyeliner waterproof 06

Dość miękka, ale elastyczna kredka, nie łamie się zbyt szybko pod naciskiem przy wykonywaniu makijażu. Zastyga po aplikacji, dzięki czemu utrzymuje się na linii wodnej nawet do siedmiu godzin, jednak po tym czasie robią się na niej grudki. Odcień jasny, sprawdza się przy makijażu oka, jednak nie jest polecany do makijażu twarzy.

Kierując się powyższymi wskazówkami, każda kobieta będzie w stanie znaleźć odpowiednią cielistą kredkę dla siebie.